Prawidłowa pielęgnacja skóry przy trądziku od maseczki

skora

Problemem coraz większej grupy osób staje się trądzik od maseczki. Potocznie nazywany zwrotem „maskne” jest po prostu formą trądziku, którą wywołuje częste (przeważnie codzienne i wielogodzinne) noszenie maseczek ochronnych na twarzy. Jako że te maseczki wciąż w wielu miejscach są nakazane, warto przynajmniej dowiedzieć się, jak poradzić sobie z wywoływanymi przez nie przypadłościami.

Jak więc pielęgnować skórę, na której doszło już do licznych niekorzystnych zmian trądzikowych? Jak leczyć trądzik od maseczki? Każda cera trądzikowa powinna być przede wszystkim jak najdokładniej oczyszczana. Oczywiście codziennie. A mówiąc dokładniej – dwa razy dziennie, bo rano trzeba usunąć zanieczyszczenia nagromadzone na skórze w ciągu nocy, by wieczorem zająć się tymi, które osadziły się na niej w ciągu dnia. Klasyczne pianki czy żele wykonają tutaj dobrą robotę. Od czasu do czasu warto jednak sięgnąć po nieco silniejszy produkt do oczyszczania, czyli peeling enzymatyczny, który pomoże usunąć martwy naskórek i dzięki temu oczyści pory z osadzonych w nich zanieczyszczeń.

Teoretycznie podobnym działaniem wykazują się klasyczne peelingi mechaniczne, jednakże one działają mocniej i to ich działanie jest agresywniejsze, przez co mogą niestety drażnić skórę i nawet zaostrzać występujące na niej stany zapalne. Na oczyszczaniu pielęgnacja się jednak nie kończy. Noszone maseczki ochronne mogą też częściowo przesuszać skórę, tak więc po umyciu jej żelem bądź wykonaniu na niej peelingu warto by było sięgnąć po coś delikatnie nawilżającego. Najlepszy będzie tutaj jakiś lekki krem. Trzeba jednak sprawdzić jego skład i upewnić się, że nie występują w nim związki zdolne do zapychania skóry, takie jak parafina albo lanolina.

Zadbaj o pielęgnację i zdrowie skóry z www.grzybicaskory.pl, gdzie wrzucamy kompleksowe porady i opisujemy dolegliwości skórne.

Od czasu do czasu warto też dać skórze odetchnąć. Nakładanie grubych warstw kremów i serów nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem z możliwych. Na trądzik od maseczki dobrze mogą wpłynąć czyste noce, w trakcie których skóra zostanie pozostawiona sama sobie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.