Dieta pudełkowa – wady i zalety

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o tak zwanej diecie pudełkowej. Tak jak sama nazwa wskazuje, jest to dieta serwowana w pudełkach. Dokładniej taką dietę może sobie zamawiać każdy, co oznacza, iż na specjalne zamówienie dana firma będzie wykonywała dla nas posiłki i dostarczała nam je o ustalonych porach. Często możemy spotkać się na przykład z dietą dla sportowców, czy też dietą dla osób, które chcą się odchudzać, ale często jest także możliwość zamawiania zwykłej diety, bez żadnych specjalnych upodobań czy preferencji. Taka dieta ma swoje plusy oraz minusy, jednak to, których z nich jest więcej, musimy zweryfikować samodzielnie.

Zalety diety pudełkowej

Niepodważalną zaletą diety pudełkowej jest fakt, iż nie musimy samodzielnie przygotowywać posiłków dla siebie, stąd też możemy zaoszczędzić sporo czasu i wykorzystać go na inne czynności. Dieta taka zwykle ma też zbilansowane posiłki, bogate we wszelkie, potrzebne nam składniki odżywcze, co oznacza, iż przyrządzone dla nas posiłki są w pełni wartościowe. Możemy ustalić sami, czy będziemy korzystali wszystkie posiłki w ciągu dnia z pomocą diety pudełkowej, czy tylko niektóre, na przykład tylko obiady. W zależności od tego, jaką opcję wybierzemy, zaoszczędzamy mniej lub więcej czasu. Taka dieta będzie więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które w ciągu dnia śpieszą się i nie mają czasu przygotować sobie samodzielnie posiłków.

Wady diety pudełkowej

Dieta pudełkowa ma także swoje minusy, a jednym z nich jest z całą pewnością cena. Zazwyczaj cena gotowych i spakowanych dla nas dań będzie większa, może nawet znacznie większa nić kwota, którą musielibyśmy wydać na samodzielne przygotowywanie posiłków. Musimy więc zdecydować sami, czy wolimy oszczędzać pieniądze, czy czas. Minusem tej diety jest także fakt, iż nie mamy pełnej kontroli nad tym, co spożywamy, co oznacza, iż nie do końca wiemy, co będziemy jeść. Oznacza to, iż czasami możemy się spotkać z dość nieprzyjemną sytuacją natrafienia w swoim posiłku na coś, czego akurat nie lubimy, chyba że dana firma, z której usług korzystamy, umożliwia wybór takich produktów, których nie chcielibyśmy spożywać. Dodatkowo też wiele osób odczuwa przyjemność, a nawet relaks podczas przygotowywania posiłków dla siebie, czy dla rodziny, stąd też dieta pudełkowa raczej nie jest dla takich osób.

1 komentarz

  1. Wada to cena i masa produkowanego plastiku, ale z drugiej strony jeśli ktoś dobrze zarabia to czas jest cenniejszy niż zaoszczędzenie na gotowaniu.

Comments are closed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.