Leczenie trądziku przy pomocy diety

Niby wszyscy wiemy, że dieta odpowiada za naszą prezencję, a jednak wciąż nie potrafimy jej wykorzystać do zwalczania problemów związanych z wyglądem. Jeżeli cierpimy na trądzik, zapewne próbujemy go pokonywać głównie przy pomocy jakichś środków farmakologicznych, ewentualnie suplementów diety czy kosmetyków. W ogóle nie myślimy o tym, że to właśnie dieta może go wywoływać albo przynajmniej pogłębiać. Jeżeli więc tylko ją zmienimy i dostosujemy ją do swoich problemów skórnych, leczenie trądziku okaże się znacznie prostsze i efektywniejsze.

Zalecenia dietetyczne w przypadku leczenia trądziku są na ogół dokładnie takie same. Zanim się jednak do nich ustosunkujemy i wcielimy je w życie, zmieńmy swój sposób myślenia na temat odżywiania. Często jemy przecież wyłącznie po to, by sprawić sobie jakąś przyjemność. Sięgając po czekoladkę, nie myślimy o jej wartościach odżywczych, a wyłącznie o tym, jak fantastycznie się poczujemy, gdy tylko słodycz kakao zadziała na nasze kubki smakowe. Jemy po to, by poprawiać sobie nastrój. Sięgamy po słodycze, by poradzić sobie z targającymi nami negatywnymi emocjami. A jedzenie nie ma nas pocieszać, tylko odżywiać. Następnym razem, gdy będziemy chcieli ponownie sięgnąć po jakiś przetworzony wyrób, pomyślmy sobie o tym, że jeśli rzeczywiście to zrobimy, całe nasze żmudne i nieraz drogie leczenie trądziku pójdzie na marne. Dieta dobra dla skóry to dieta czysta, prosta i naturalna. Nie potrzebujemy nawet uzupełniać jej wymyślnymi substancjami i drogimi produktami. Wystarczy, że zawrzemy w niej te produkty, które są najlepiej trawione przez nasz organizm, czyli głównie produkty roślinne, ale też i chude mięso czy ryby bądź zboża.

A jako że dieta w jakiś sposób wiąże się ze stosowanymi przed ludzi używkami, o nich też powinniśmy sobie wspomnieć. Szczególnie szkodliwe dla cery jest palenie papierosów. Nikotynowy dym zawsze zanieczyszcza skórę i sprawia, że traci ona swój blask oraz gładkość.

1 komentarz

  1. No nie wiem, dieta na pewno ma wpływ na zmiany skórne, ale dieta nie przyniesie zadowalających skutków w walce z trądzikiem.

Comments are closed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.