Dlaczego dieta bezmięsna jest zdrowa dla środowiska

Wegetarianie i weganie kojarzą się z troską o zwierzęta hodowlane. Jednak często zapomina się, że ich dieta może też wpłynąć pozytywnie na środowisko naturalne. Czy wiedziałeś, że aż 80% terenów rolnych przeznacza się na hodowlę zwierząt? By utrzymać i ciągle powiększać tak ogromne obszary, rocznie wycina się tysiące kilometrów kwadratowych lasów. Co więcej, krowy hodowane na mięso wydzielają aż dwanaście razy więcej gazów cieplarnianych (szkodliwego metanu) do atmosfery niż krowy hodowane na nabiał. Zmniejszenie konsumpcji mięsa może pomóc ograniczyć hodowlę tych zwierząt i przez to podnieść jakość powietrza. Dokładnie tak, jak zaleca to ekologia! Dieta wegetariańska lub dieta wegańska nie jest wcale trudna i pełna wyrzeczeń, jeśli uwzględnisz, ile produktów w niej dozwolonych jest dostępnych w sklepach. Możesz zacząć od jednego bezmięsnego dnia i stopniowo zwiększać ich ilość, aż dojdziesz do pełnego tygodnia.

Być może za jakiś czas przestawisz się na najzdrowszą opcję w duchu eko, jaką jest dieta bezmięsna. Posiłki wegetariańskie możesz przygotowywać samodzielnie lub kupić w miejscach typu targowisko, sklep ekologiczny lub sklep dla wegan. Przy wyzwaniu, jakim jest dieta bezmięsna, jadłospis to podstawa. Dlatego odtąd planuj posiłki i na zakupy ruszaj z listą zdrowych produktów. Zdrowa dieta bezmięsna pomoże Ci chronić nie tylko zwierzęta przed ubojem, ale i wszystkich ludzi, w tym Ciebie, Twoją rodzinę i przyjaciół, przed szkodliwymi zanieczyszczeniami. Ekologia może zatem stanowić dodatkowy argument, jeśli wciąż wahasz się, czy przejść na wegetarianizm lub weganizm. Posiłki może pomóc Ci ułożyć dietetyk. Jadłospis tygodniowy ułatwi Ci zachowanie zbalansowanego odżywiania. Warto przynajmniej jeden dzień w tygodniu nie jeść mięsa i przekonać się, że bezmięsne posiłki też mogą być smaczne i sycące.

1 komentarz

  1. Przynajmniej pomogło by ograniczenie spożywania mięsa krowiego (którego w Polsce swoją drogą dużo nie konsumujemy). Krowy wydzielają metan i zajmują ogromne połacie terenu.

Comments are closed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.