Diety, których należy unikać

Diety czy to odchudzające, zdrowotne czy oczyszczające są potrzebne. Jednak jak wiadomo dieta, diecie nie równa i nie wszystkie diety nadają się do użytku i nie tylko mowa tu o dietach Internetowych, które ktoś ułożył na szybko bez żadnej wiedzy, są także diety ułożone przez specjalistów, a mimo wszystko stanowią zagrożenie dla zdrowia lub diety bardzo niebezpieczne, które zdobyły dużą popularność. Oto 3 przykłady diet, których należy unikać.

1. Dieta tasiemcowa – bardzo popularna, jednak niebezpieczna dieta. Polega na połknięciu jaj tasiemca np w postaci pigułki. Pasożyt stopniowo rośnie w naszym ciele, dzięki czemu ogranicza nasz apetyt, a my tracimy na wadze. Dieta jest bardzo niebezpieczna, ponieważ tasiemiec żywi się kosztem organizmu, spożywa także niezbędne dla organizmu składniki odżywcze i stopniowo wyniszcza organizm. Są nawet potwierdzone przypadki śmiertelne, jednak to nie powstrzymuje ludzi, aby dalej stosować dietę tasiemcową. Sprzedaż tabletek tasiemca jest zabroniona, ale na czarnym rynku można je kupić bez większych problemów.

2. Monodieta – można zaliczyć do niej np dietę kapuścianą, jabłkową czy ziemniaczaną. Polega ona na jedzeniu przez dłuższy czas tylko jednego produktu, co nie dostarczy organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Według specjalistów diety oparte na jednym produkcie powinny trwać maksimum 3 dni. Tymczasem niektóre trwają nawet dwa tygodnie.

3. Dieta HCG – dla wielu ludzi wydaje się być ekstremalną dietą i nie ma w tym nic dziwnego, bowiem polega ona na wstrzykiwaniu do swojego organizmu moczu ciężarnych kobiet (można też go połknąć, jeśli ktoś boi się zastrzyków.) Hormon ten rozbija komórki tłuszczowe, dzięki czemu ułatwia odchudzanie. Nie ma żadnego naukowego potwierdzenia, że dieta działa, a wstrzykiwanie sobie moczu do organizmu raczej niczego dobrego nie przyniesie.
Wyżej wymienione diety może i dają dobre efekty w zakresie odchudzania, jednak mimo wszystko należy ich unikać, lepiej jest „pomęczyć się” z innymi mniej skutecznymi dietami, ale zachować zdrowie w dobrej kondycji.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.