Jak się odżywiać latem?

Latem nieraz nawet te osoby, które do tej pory musiały sobie radzić z nieposkromionym apetytem, nagle przestają odczuwać szczególny głód.

Upały nam nie straszne – dieta na letnie dni!

Upał i gorąc sprawiają, że po prostu odechciewa nam się jeść. Jesteśmy w stanie spożyć jedynie jakieś lody, ale totalnie nie mamy siły na myślenie o jakimkolwiek gotowaniu, spożywaniu ciężkiego mięsa czy zapychaniu się olbrzymimi sałatkami bądź surówkami, które mimo tego, że są zdrowe, to jednak bywają ciężkostrawne. Jak więc powinna wyglądać idealna dieta na upalne dni?

Przede wszystkim twórzmy ją z tego, co mamy pod ręką i jednocześnie opierajmy ją na takich artykułach, które naprawdę jesteśmy w stanie jeść i do których nie musimy się zmuszać.

Dobra dieta – lepsze zdrowie

Naprawdę nie ma sensu wciskać w siebie dwóch talerzy jarzynowej zupy, gdy żar leje się z nieba, a na samą myśl o czymś ciepłym zaczynamy jeszcze bardziej się pocić. Słuchajmy swojego organizmu. Skoro mamy ochotę na lody, zjedzmy coś zimnego, ale jednak nieco bardziej wartościowego. Oczywiście mały rożek jeszcze nikomu nie zaszkodził, jednakże nie powinniśmy zapychać się tego rodzaju przekąskami każdego dnia, gdyż nie mają one większych wartości odżywczych, a są jedynie źródłem cukru i pustych kalorii.

Zdrowe jedzenie na lato

Świetny zdrowy deser przygotujemy sobie jednak z mrożonych owoców. Możemy je zmiksować w blenderze i połączyć np. z mlekiem albo jakimś napojem roślinnym. Lekka dieta na lato powinna opierać się właśnie na owocach. Jedzmy ich jak najwięcej i serwujmy je sobie w różnorodnych formach. Owoce nie muszą być jedzone wyłącznie na surowo. Możemy właśnie tworzyć z nich koktajle, szejki czy nawet owsianki bądź placki. Są to bardzo lekkie potrawy, które zawsze zdołamy w siebie wcisnąć.

Na pewno nie zapchają one nadmiernie naszego żołądka, ale mimo tego zaspokoją apetyt i wprowadzą do organizmu dobre składniki odżywcze. Więcej artykułów o odpowiednim odżywianiu (i nie tylko) znajdziesz w serwisie www.szol.pl.

Dieta na upalne dni musi jednak zawsze bazować na wodzie. Nie możemy jej czerpać tylko i wyłącznie z owoców i warzyw. Starajmy się więc pić codziennie przynajmniej te dwa litry wody.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.