Cztery powody, dla których warto zapuścić brodę

broda

Każdy mężczyzna przechodzi różne fazy miłości i nienawiści do swojego zarostu — od etapów, w których golimy się codziennie z troską, po czasy, w których pozwalamy brodzie rosnąć bez ograniczeń.

Nie musisz się golić

Pierwsza korzyść jest najbardziej oczywista — nie musisz już tracić czasu na codzienne poranne golenie przed wyjściem do pracy. Jeśli zdecydujesz się zapuścić brodę, będziesz mógł spędzić kilka dodatkowych minut w łóżku, zanim wstaniesz, by rozpocząć dzień.

Kwestie zdrowotne

Nie zapominaj, że włosy to rzecz naturalna, która ma swój powód. Posiadanie brody chroni skórę twarzy przed czynnikami atmosferycznymi, a co ważniejsze, przed promieniami słonecznymi, co zmniejsza ryzyko zachorowania na raka skóry w tym obszarze. Blokując promienie UV, Twoja skóra odwdzięczy Ci się tym samym, opóźniając proces starzenia się spowodowany przez te promienie. Zadaniem gruczołów łojowych jest natłuszczanie włosów, więc zapuszczenie brody pomoże zachować ten naturalny czynnik natłuszczający i zapewni zdrowszą skórę.

Będziesz więcej flirtować

Choć niektórzy temu zaprzeczają, prawda jest taka, że broda pomaga ci bardziej flirtować. Mężczyźni z brodą są postrzegani jako bardziej atrakcyjni i bardziej męscy niż ci, którzy golą się codziennie. Kilka badań wykazało, że kobiety postrzegają mężczyzn z zarostem jako bardziej męskich niż tych bez zarostu. Co więcej, zarost poprawia również postrzeganie siebie przez mężczyzn z brodą, co podnosi ich samoocenę, a to z kolei ma wpływ na ich zdolności flirtowania.

Pamiętaj, że Twoja twarz wymaga też odpowiedniej pielęgnacji – z brodą, czy bez. Jeśli więc chcesz zadbać o zdrowie swojej twarzy, odwiedź twarz.pl i zanurz się w wielu rozmaitych zagadnieniach zdrowotnych związanych z twarzą i jej pielęgnacją.

Broda poprawia Twój status społeczny

Jeśli chcesz, by traktowano Cię bardziej poważnie w środowisku zawodowym i społecznym, nie wahaj się, zapuść brodę. Liczne badania dowiodły, że mężczyźni z brodą są postrzegani jako bardziej dojrzali i choć mogą wyglądać na starszych niż są w rzeczywistości, broda jest postrzegana jako oznaka szacunku i władzy, co daje wyższy status społeczny.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.