Cukier – Twój śmiertelny wróg

cukier

Chyba każdy z nas lubi słodkie produkty. I nic w tym dziwnego. Warto jednak wiedzieć, że nadmierne spożywanie cukrów może prowadzić do poważnych komplikacji, które nie zawsze da się naprawić.

Trzy rodzaje cukru

1. Fruktoza – to ten naturalny. Sprawia, że to, co jemy staje się słodkie w naturalny sposób. Jak pokazują badania – fruktoza występuje niemalże we wszystkich roślinach, dlatego też zalecane jest spożywanie owoców ze skórkami.

2. Glukoza – czyli cukier we krwi. Służy do utrzymania odpowiedniej ciepłoty ciała, pracy mięśni podczas każdej aktywności fizycznej oraz do właściwej pracy organów wewnętrznych. Skąd nasz organizm pobiera glukozę? Przede wszystkim z pożywienia bogatego w węglowodany.

3. Sacharoza – czyli cukier spożywczy, składający się z różnych grup substancji słodzących, które są pozyskiwane różnymi metodami przemysłowymi.
Warto pamiętać o tym, że spożywanie wszelkich produktów, które są sztucznie dosładzane, może przyczynić się do zaburzenia procesów regulujących naturalny poziom glukozy we krwi. Do czego może to prowadzić? Oczywiście do chorób. Dzieje się tak, ponieważ wszelkie nadwyżki cukru nie są usuwane a magazynowane w organizmie, przez co powstają niechciane przez wszystkich boczki.

Nie zapomnij się też zapoznać z dietą dla osób aktywnych fizycznie, żeby zapewnić sobie świetne zdrowie na długie lata.

Dzienna dawka cukru

Należy pamiętać, że im częściej i więcej jemy sztucznych słodyczy, tym rzadziej i niechętnej sięgamy po zdrowe jedzenie. Według najnowszych badań Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustaliła, że górna granica dziennego spożycia cukru dla mężczyzny wynosi 6 łyżeczek, dla kobiet – o jedną mniej, a dla dziecka – 3 łyżeczki.

Pamiętaj o tym, że cukier może negatywnie wpłynąć na jakość Twojego życia i zdrowia, dlatego już dziś pozbądź się ze swojej diety takich rzeczy jak: czekoladki, ciasteczka, gazowane słodkie napoje, owoce z puszki, gotowe soki. Odstaw również te owoce, które są bardzo bogate w cukier: daktyle, czereśnie czy winogrona.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.