Zaparcia – jakie znamy domowe sposoby leczenia?

Zaparcia to dość powszechny problem, który może być bardzo dokuczliwy. Normalna częstotliwość wypróżnień waha się od trzech wypróżnień tygodniowo do trzech dziennie, które w 75% przypadków są oddawane bez trudności. Zaparcie uznaje się za obecne, jeśli wypróżnienia występują rzadziej niż trzy razy w tygodniu. Jest to choroba, która może zniszczyć temperament każdego człowieka.

Zapobieganie zaparć

Kluczowym krokiem w zapobieganiu i leczeniu zaparć jest sprawdzenie swojej diety i upewnienie się, że ilość błonnika w diecie jest odpowiednia. Poniżej wymienimy jednak kilka domowych i naturalnych środków opisanych przez redaktorów portalu www.wzdecia.pl, dzięki którym wszystko będzie szło gładko.

Co robić przy zaparciach?

1. Spożywanie 30 gramów błonnika dziennie: codziennie jedz 2 lub 3 kawałki owoców i sporą sałatkę.
2. Pij wystarczającą ilość wody. Dobre nawodnienie organizmu bardzo pomaga w unikaniu zaparć.
3. Ćwiczenie. W wielu badaniach powiązano siedzący tryb życia ze zwiększonym ryzykiem zaparć, dlatego umiarkowane codzienne ćwiczenia fizyczne, oprócz tego, że są korzystne dla zdrowia, pomagają w rozwiązaniu tego problemu.
4. Śliwki. Zaleca się ugotowanie pół kilograma śliwek w pół litra wody i dodanie cukru lub miodu do smaku. Należy je spożywać, gdy są miękkie. Ważne są również śliwki.
5. Warzywny smoothie. Przygotowuje się go z liści świeżego szpinaku, selera naciowego i połowy ogórka. Wymieszać z ciepłą wodą i pić codziennie rano na czczo.
6. Orzechy. Włącz je do swojej codziennej diety, a na pewno zauważysz poprawę.
7. Płatki zbożowe z mąki pełnoziarnistej. Zastąp białą mąkę mąką pełnoziarnistą. Preferuj makaron i ryż z pełnego przemiału.
8. Jedz na pusty żołądek. Innymi przydatnymi zaleceniami są sok pomarańczowy lub czarna kawa z ciepłą wodą i kiwi, lub szklanka ciepłej wody.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.