Czy śniadania pomagają się odchudzać czy wręcz przeciwnie?

Jeszcze do niedawna powszechnie uważano, że śniadania na diecie są najważniejszymi posiłkami w ciągu dnia. Mówiono przecież, by śniadanie jeść jak król, a do reszty posiłków nie przywiązywać już aż tak dużej wagi. Później pojawiła się odwrotna teoria.

Śniadania a odchudzanie – podstawowe informacje

Modny stał się specjalny system żywienia opierający się na okresowych głodówkach, który zwykle polegał na tym, że pierwszy posiłek w ciągu dnia zjadało się gdzieś w okolicy godziny piętnastej, czyli ze śniadania całkowicie się rezygnowało. Która opcja ma więcej sensu? Obie da się uzasadnić, jednakże większości osób łatwiej będzie się odchudzać na jadłospisie, w którym zostaną uwzględnione jakieś śniadania. Te śniadania powinny być oczywiście wartościowe i jakościowe. Za taki posiłek nie można bowiem uznać drożdżówki z budyniem kupionej w biurowej cukierni czy gotowego musli zalanego słodkim jogurtem z masą cukru.

Dobre śniadanie na pewno świetnie przygotuje cały organizm do rozpoczęcia dnia. Przede wszystkim delikatnie rozkręci metabolizm. Warto właśnie wrzucić coś do organizmu już z samego rana, aby jelita zaczęły pracować i przygotowały się do trawienia kolejnych wprowadzanych do nich pokarmów. Pożywne śniadanie na odchudzanie, składające się np. z gotowanych jajek, pełnoziarnistego pieczywa, dużej ilości warzyw i małego deseru w postaci jabłka, staje się też doskonałym źródłem energii i zapewnia mnóstwo siły do pracy. Właśnie podczas tego pierwszego posiłku warto czasem zjeść trochę więcej, aby porządnie się nasycić i później nie podjadać. Kalorie spożyte w ramach śniadania i tak zostaną bardzo szybko spalone. Nie ma takiej opcji, aby odłożyły się pod postacią dodatkowych kilogramów czy dodatkowej tkanki tłuszczowej.

Do zdrowych śniadań można się przekonać

Niektórzy ludzie nie są przyzwyczajeni do ich jedzenia, ale w takim wypadku warto wymyślić sobie taki posiłek, po który będzie się chętnie sięgać nawet z samego rana. Dobre śniadania na diecie nie muszą składać się wyłącznie z jajek. Mogą być to dania słodkie – np. omlety, placuszki bananowe albo owsianki.

Więcej artykułów dotyczących zdrowego stylu życia znajdziesz w serwisie https://www.szol.pl/.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.