Czy lody naturalne są zdrowe?

lody

Jeżeli starasz się zdrowo odżywiać, zapewne nawet latem próbujesz unikać jedzenia lodów. Nawet jeśli masz na nie olbrzymią ochotę, bez przerwy ich sobie odmawiasz, byleby tylko nie wprowadzić do organizmu chociażby minimalnej ilości konserwantów, barwników albo dodanego cukru. W ten sposób nie da się jednak żyć. No bo czy za każdym razem, gdy znajomi zaproszą cię do lodziarni, będziesz im odmawiać, wymawiając się brakiem czasu lub dodatkową pracą?

Czy naprawdę uważasz, że jeśli od czasu do czasu zjesz sobie lody naturalne, cały twój zdrowy tryb żywienia pójdzie na marne? Mądra i racjonalna dieta nie polega na wybieraniu super zdrowych i odżywczych produktów przez 365 dni w roku. Możesz oprzeć ją na proporcjach 80/20, z czego 80% będą stanowić produkty nieprzetworzone i naturalne, a 20% te bardziej rekreacyjne, które mają zadowalać niekoniecznie twoje ciało, a bardziej twoją psychikę. Jedzenie też jest swego rodzaju przyjemnością. Warto więc się nim cieszyć i zacząć mieć do niego normalny stosunek, zamiast cały czas traktować je jak swojego wroga.

A powinieneś wiedzieć, że akurat naturalne lody, które teraz można zamówić w naprawdę licznych lodziarniach i kawiarniach, są akurat całkiem zdrowym i dość dobrym żywieniowym wyborem, albowiem one w przeciwieństwie do takich zwykłych lodów z hipermarketów mają krótkie i proste składy. Nie zawierają m.in. konserwantów, barwników i aromatów. Tworzone są z wysokojakościowych produktów, takich jak śmietanka, mleko, jajka, ale też świeże owoce, bakalie czy orzechy i różnego rodzaju zioła bądź przyprawy.

Lody te zazwyczaj dosładzane są zwykłym cukrem, ale nawet tego cukru nie musisz się tak bardzo obawiać. Skoro nie jesz go zbyt często na co dzień i w ogóle nie spożywasz go pod postacią zwykłych sklepowych słodyczy, naprawdę nic złego się nie stanie, jeżeli ten jeden raz na tydzień sięgniesz po naturalne lody i będziesz po prostu cieszyć się ich pysznym smakiem.

Wstąp również na stronę https://www.tajemnice.pl, jeżeli chcesz odkryć więcej sekretów na wiele różnych tematów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.