Szałwia hiszpańska i jej niewiarygodne zdrowotne włąściwości

Szałwia hiszpańska, znana też jako nasiona chia, cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż ten niewielki dodatek do diety może się dla wielu z nas okazać kluczem do poprawienia swej formy. Co warto wiedzieć na temat nasion chia i ich wartości odżywczej?

W jaki sposób szałwia hiszpańska może wpływać na ogólny stan naszego zdrowia?

Szałwia hiszpańska podbiła serca Azteków, którzy dość wcześnie dostrzegli jej moc i włączyli ją do swej diety. Dziś wiemy, że nasiona chia to doskonałe źródło kwasów tłuszczowych omega-3, dzięki którym nasz organizm może sprawniej funkcjonować. Magnez, wapń, żelazo oraz selen to kolejne składniki, dzięki którym zdrowa dieta z nasionami chia może się dla wielu z nas okazać cennym wsparciem. Z mocy szałwii hiszpańskiej chętnie sięgają też te osoby, które chcą sobie ułatwić odchudzanie. Dla nich jest to przede wszystkim rewelacyjne źródło błonnika, dzięki któremu można poprawić pracę jelit i na dłużej zapewnić sobie uczucie sytości. Po nasiona chia warto też sięgać w chwili, gdy chce się zadbać o swój wygląd.

Zdrowa dieta z takim dodatkiem to rewelacyjne wsparcie dla każdego, kto chce utrzymać piękną cerę i mocne włosy. Szałwia hiszpańska może jednocześnie odgrywać istotną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. Wiadomo, że dzięki niej można się lepiej chronić przed zgubnymi skutkami działalności wolnych rodników, które mogą przyczynić się do rozwoju raka. Dieta z takim dodatkiem ma jednocześnie bardzo dobry wpływ na nasz układ nerwowy, dzięki czemu z nasion chia mogą korzystać osoby mające tendencję do depresji, a także osoby starsze, dla których wielkim zagrożeniem jest demencja.

Więcej wpisów o zdrowym odżywianiu znajdziesz w serwisie https://www.aktualne.pl/.

Ten wartościowy składnik zdrowej diety może nas zatem wspierać na wiele sposobów, a im prędzej docenimy jego moc, tym lepiej dla nas.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.