Kilka przykładów diet

Lista diet o różnym przeznaczeniu jest bardzo długa i wcale nie zamknięta, bo wciąż pojawiają się nowe diety. Na wspomnianej liście można znaleźć diety na praktycznie wszystko i tylko od ludzi zależy na jaką dietę się zdecydują, a oto kilka przykładów diet.

Jednodniowa dieta oczyszczająca

Jest to dieta na oczyszczanie organizmu z toksyn. Trwa zaledwie 24h i przez ten czas nic się nie spożywa, tylko pije niegazowaną wodę mineralną.

Dieta tasiemcowa

Bardzo skuteczna, ale tez bardzo niebezpieczna. Polega na wprowadzeniu tasiemca do organizmu poprzez połknięcie jego jaj, pasożyt się rozwija po czym pochłaniając z organizmu różne składniki pozwala schudnąć bez większego wysiłku. Jak wspomniałem efekty są świetne, ale dieta ta może mieć złe skutki dla zdrowia. Samego tasiemca czasami da się pozbyć jedynie operacyjnie.

Dieta MŻ

W zasadzie nie jest to dieta, tylko uszczypliwa uwaga, że aby schudnąć należy mniej żreć. Niema tu żadnych zasad, określonych posiłków, ani wyrzeczeń należy tylko mniej jeść. Dieta MŻ jest do pewnego stopnia skuteczna jeżeli ktoś potrafi ograniczyć jedzenie i nie daje się pokonać różnym pokusom.

Dieta dla kobiet w ciąży

Jest to przykład diety na specjalne okazje w tym przypadku dla kobiet w ciąży. Taka dieta zawiera oczywiście to co w tym okresie kobietom jest najbardziej potrzebne, często jest ustalana z lekarzem, aby mieć pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jej stosowania w końcu chodzi tu o zdrowie matki i dziecka.

Diet jak wspomniałem jest bardzo wiele i powyższe przykłady to nawet nie ułamek procenta wszystkich diet. Każdy kto poczuje potrzebę stosowania jakieś diety z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.