Co zrobić żeby schudnąć?

tluszcz

Gdy przychodzi lato, wówczas wiele osób myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Nie można się oczywiście temu dziwić, gdyż wraz z nadejściem cieplejszych dni coraz chętniej myślimy o odsłonięciu swojego ciała i dobrze, gdy nasza waga nam na to pozwala. Niestety zwłaszcza osoby z nadwagą nie do końca mogą się tym wszystkim cieszyć. No dobrze, więc co zrobić, żeby schudnąć? Jak się okazuje, nie jest to, aż takie trudne. Wystarczy bowiem trzymać się najważniejszych zasad. Należą do nich przede wszystkim:

– regularne jedzenie

– zdrowa dieta

– picie dużych ilości wody

– korzystanie z masaży

– regularna aktywność fizyczna

Opiszmy teraz pokrótce każdy z tych punktów. Otóż regularne spożywanie posiłków (najlepiej co 2-3 godziny) pozwala naszemu organizmowi utrzymywać wysoki poziom metabolizmu. Dzięki temu nasze ciało nie czuje się zagrożone wywoływanym uczuciem głodu. Jak udowodniły zresztą prowadzone przez naukowców badania, to właśnie głód powoduje produkcję stresu, co z kolei przyczynia się do odkładania tkanki tłuszczowej.

Kolejną ważną zasadą jest zdrowe jedzenie. Jeśli chcemy przeprowadzić skuteczne odchudzanie, to lepiej zapomnieć o przetworzonej żywności pełnej cukrów, tłuszczów i konserwantów. Kluczową rzeczą jest także picie dużych ilości wody. Jest to istotne, gdyż woda nie tylko nawadnia, ale również pomaga m.in. w usuwaniu z organizmu toksyn. Ostatnim elementem będzie natomiast tak powszechny podczas odchudzania sport. Nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż to właśnie ruch pomaga w znaczącym podkręceniu metabolizmu i sprawia, że nasz deficyt kaloryczny jest jeszcze większy. I właśnie dieta odchudzająca będąca połączeniem prawidłowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej będzie zawsze najskuteczniejsza.

Pamiętajmy też, że z całym procesem nie musimy mierzyć się sami, gdyż pomóc może nam fachowy dietetyk. Takiego specjalistę znajdziemy już zarówno w Warszawie, Krakowie, jak i nieco mniejszych miastach naszego kraju. Jeśli nie mamy też czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, to wówczas ciekawym rozwiązaniem może być catering dietetyczny, który dostarczy na dowóz pełnowartościowe posiłki prosto pod nasze drzwi.

Dla tych, którzy chcą schudnąć, świetne porady przygotował portal Rynek Farmaceutyczny.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.