Trzy diety, które pomogą Ci poczuć się jak młody bóg!

Toksyny, uboczne produkty przemiany materii, nadmiar wody – to wszystko gromadzi się w naszym ciele. Jest wchłaniane przez nas jak woda przez gąbkę. Ma to ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i wygląd.
Nadmiar toksyn w organizmie prowadzi między innymi do problemów ze snem, czy cerą. Nikt zaś nie chce mieć wysypanej twarzy, czy worków pod oczami. Co można z tym zrobić?

Diety oczyszczające

Dieta oczyszczająca to bardzo szybka i bezpieczna metoda na oczyszczenie organizmu z toksyn, zbędnych produktów przemiany materii i nadmiaru wody. Jest znacznie mniej restrykcyjna od głodówki oczyszczającej, a ma lepsze efekty od niej.
Głównie opiera się na zawartych w produktach błonniku, który jak miotła wymiana wszystko to co niepotrzebne z organizmu. Dodatkowym środkiem wspierającym jest woda. Usprawnia działanie całego organizmu oraz pomaga w usunięciu substancji niepotrzebnych.
Nie da się również nie zauważyć, że wiele z diet, które podamy poniżej mają dodatkowe właściwości prozdrowotne jak porządny zastrzyk witamin i minerałów.

Dieta jabłkowa

Jednodniowa dieta polegająca w głównej mierze na jedzeniu jabłek. Zakłada zjedzenie do dwóch kilogramów jabłek oraz wypicie co najmniej dwóch litrów wody.
Jej skuteczność opiera się na zawartych w owocach błonniku. Przyspiesza on metabolizm, a w połączeniu z wodą daje przeczyszczający efekt. Dzięki temu jesteśmy w stanie pozbyć się nagromadzonych w organizmie zbędnych produktów przemiany materii i usunąć nadmiar wody.

Dieta owocowo-warzywna

Trwa trzy dni podczas których jesteśmy zobowiązani jeść same owoce i warzywa. Oczywiście dozwolone jest przygotowywanie ich pod różnymi postaciami – gotowane na parze, w sałatkach z niewielką ilością oleju roślinnego i ziół, jako soki, napary, czy buliony. Nie należy jednak ich smażyć, gdyż to dodaje niepotrzebnego tłuszczu zabijając wszelkie właściwości prozdrowotne, o które przecież nam chodzi.
Dieta ta nie tylko dobrze oczyści organizm, ale niezłą bombą witaminową dla organizmu. Po jej zakończeniu będziesz odczuwać skok energii, lepsze samopoczucie, a twoje ciało będzie witalne i odżywione jak nigdy wcześniej.

Dieta owsiankowa

Nasza trzecia propozycja to ponownie dieta jednodniowa. Skupiamy się na jedzeniu owsianki. Rano możemy przygotować sobie siedem łyżek płatków owsianych na dwóch litrach mleka. Tak powstałą owsiankę dzielimy na równe porcje, które jemy w ciągu dnia.
Jest możliwość dodawania do owsianki różnych owoców, warzyw lub jogurtu naturalnego w celu urozmaicenia diety.
Będzie miało to dodatkowe korzyści, gdyż zapewni potrzebne witaminy i składniki odżywcze, które usprawnią działanie organizmu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.