Jak ułożyć sobie dietę dla odpowiedniej sylwetki i dobrego samopoczucia?

Pytanie te zadaje sobie wiele osób, które chcą zadbać o siebie, schudnąć albo nabrać masy mięśniowej. Odpowiednia dieta to klucz do dobrej sylwetki, a zwłaszcza do dobrego samopoczucia.

Poprawa samopoczucia i sylwetki? Ułóż odpowiednio swoją dietę!

Zaczynając od układania diety powinniśmy zacząć od obliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego, które można obliczyć korzystając z kalkulatorów do tego stworzonych. Drugim krokiem jest zadanie sobie pytania: „Do czego dążę?” Jeśli chcemy schudnąć, powinniśmy zejść około 100-200 kalorii poniżej poziomu zapotrzebowania.

W przypadku chęci wzrostu naszej wagi, czy to z powodu chęci wzrostu masy mięśniowej, czy zwyczajnego nabrania „mięska” powinniśmy tę liczbę podnieść o wcześniej wspomniane 100-200 kalorii. W przypadku chęci utrzymania swojej wagi nasza dieta powinna zawierać obliczoną wcześniej ilość kalorii.

Kolejnym krokiem będzie podział na 5 posiłków dziennie

Jest to spowodowane tym, że jak jemy regularnie i często, wydziela się odpowiednia ilość insuliny i zapobiega to przybieraniu masy tłuszczowej. Potem powinniśmy ułożyć sobie posiłki tak, żeby jedzenie było zbilansowane, zawierało odpowiednie ilości zarówno makro, jak i mikroskładników. Jeśli chodzi o makroskładniki, Proporcje powinny wyglądać tak: 25% Białka, 65% węgli, 20% tłuszczy. Natomiast opierając się o stosunek naszej masy ciała to wygląda to tak: białko 1-2 g/kg masy ciała, węgle 3/5 g/kg masy ciała, tłuszcze 1-1. 5 g/kg masy ciała. Jeśli uprawiamy aktywnie jakiś sport, powinniśmy zwiększyć ilość spożywanego białka do maksimum, ale także nie powinniśmy przekroczyć tej granicy, gdyż może to skutkować brakiem energii dla naszego organizmu.

Więcej interesujących wpisów o zdrowym odżywianiu znajdziesz w serwisie https://www.weglowodany.pl/.

Natomiast jeśli chodzi o Mikroskładniki powinniśmy jeść jak najmniej przetworzonego jedzenia, gdyż takie jest zawsze źródłem największej ich Ilości, a są one potrzebne Organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Nie będe się rozpisywał o poszczególnych produktach, gdyż każdy ma inny gust i to wy sami oparci na nowo nabytej wiedzy powinniście dobrać sobie swoje ulubione produkty.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.