Jak przestać podjadać słodycze w nocy?

slodycze

Wieczorem i w nocy może pojawić się pokusa zjedzenia czegoś słodkiego i trudniej się jej oprzeć ze względu na zmęczenie i myśl, że po tak ciężkim dniu zasługujesz na coś dobrego, prawda? Twój organizm nie potrzebuje jednak dodatkowego cukru, ponieważ jego nadmiar jest związany z otyłością, cukrzycą typu 2, chorobami serca i innymi schorzeniami. Od czasu do czasu możesz pozwolić sobie na słodki poczęstunek, ale podejmij kroki, aby ograniczyć nawykowe pragnienie spożywania cukru w nocy.

Dlaczego masz zachcianki?

Zachcianki żywieniowe nie świadczą o niedoborach pokarmowych, ale raczej o wyuczonych zachowaniach, takich jak jedzenie lodów po obiedzie w dzieciństwie, wahania hormonalne lub stymulacja sensoryczna, np. oglądanie reklamy batonika czekoladowego podczas oglądania telewizji przed snem. Zachcianki mogą być tak kuszące wieczorem, ponieważ często jest to pierwsza chwila relaksu po długim dniu, a uczucie zmęczenia lub podniecenia utrudnia odmawianie sobie pokus.

Jedz później, ale mądrze.

Jeśli masz ochotę na cukier późno w nocy, być może nadal jesteś głodny. Opóźnij kolację o godzinę, dzięki czemu będziesz mieć mniej czasu na jedzenie przed snem. Innym pomysłem jest spożywanie posiłków w regularnych odstępach czasu w ciągu dnia, najlepiej co pięć godzin, ponieważ pozwala to utrzymać stały poziom cukru we krwi i uniknąć zachcianek w nocy.

Oczyść spiżarnię.

Jeśli wiesz, że po zachodzie słońca masz problem z ciastkami, słodyczami lub innymi niezdrowymi produktami spożywczymi, zrób sobie przysługę i pozbądź się tych pokus z całej swojej spiżarni. Jeśli nie ma nic pod ręką, nie ma nic, co można by zjeść. Kiedy jesteś już w piżamie i kapciach, mniej chętnie idziesz do sklepu po deser.

Zaplanuj przekąski przed pójściem spać.

Starając się ograniczyć późnonocne pragnienie spożywania cukru, nie musisz codziennie rezygnować z deseru; wystarczy, że będziesz kontrolować porcje i uwzględnisz je w dziennym spożyciu kalorii. Na przykład, jeśli nocą kusi cię czekolada, nie trzymaj lodów czekoladowych w zamrażarce. Można jednak trzymać w spiżarni pojedynczo zapakowane kwadraciki gorzkiej czekolady i zaplanować sobie jeden na noc. Jedna uncja gorzkiej czekolady ma 164 kalorie i 10 gramów cukru, podczas gdy jeden kubek lodów czekoladowych zawiera 285 kalorii i 33 gramy cukru. Bądź zajęty.

Gdy dzień się kończy, możesz się nudzić i zacząć myśleć o słodkich przekąskach, zwłaszcza jeśli pobudzają Cię reklamy telewizyjne. Wyłącz telewizor i zajmij się czymś, co sprawi, że twój umysł będzie zajęty z dala od jedzenia. Poczytaj książkę w kąpieli z bąbelkami, zadzwoń do mamy, aby nadrobić zaległości lub zakończ dzień serią przysiadów i podskoków. Może się okazać, że pragnienia znikną, gdy umysł będzie zajęty.

Bardzo dobre porady dietetyczne uzyskasz również, składając wizytę na stronie Rynek Farmaceutyczny.

Podsumowanie.

Jeśli wszystko inne zawiedzie i nie będziesz w stanie oprzeć się pokusie zjedzenia niezdrowej żywności wieczorem, zadzwoń do dietetyka i umów się z nim na wizytę. Będą oni w stanie udzielić wskazówek potrzebnych do tego, aby dieta była zdrowsza. Będziesz mógł opracować dzienny plan posiłków, co pozwoli Ci lepiej zorganizować posiłki w ciągu dnia, a także w nocy. Będziesz w stanie utrzymać znacznie zdrowsze nawyki żywieniowe, co pozwoli Ci znacznie lepiej kontrolować swoje zachcianki.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.